450 TL
ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Siparişleriniz Aynı Gün Kargoda

Bebek Bezi

Ebeveynler, onlar için en değerli varlıkları olan bebekleri için bez seçerken farklı endişelere kapılıyorlar. Anneler ve Babalar, hangi bez daha esnek? Hangi bez daha emici? Hangi bez daha kaliteli? Hangi bez pişik yapmaz? gibi endişeler içersisine giriyorlar. Bu endişelerinize en iyi çözüm önerisi farklı marka bebek bezlerini denemektir.Pahalı bez daha kalitelidir veya bir bebekte pişik yapmayan ona iyi gelen bez sizin bebeğinizde de pişik yapmıycak anlamına gelmez.Değişik cilt tiplerine sahip olan bebekleriniz için yapılabilecek en güzel şey farklı çeşit bez kullanmaktır.

Prima,molfix,sleepy,canbebe,huggies markalı ürünler annelerin en çok kullandığı marka bezlerdir. Bebeğiniz için en doğru bebek bezini bulmak için çeşitli markaların küçük boylarını denersiniz.

Yenidoğan bebeklerin 1-2 saatte, daha sonrası içinde 2-3 saat aralığında bezinin değiştirilmesi gerekir. Bu yüzden bebeğiniz için en ideali bütçeniz için en hesaplı tercihleri yapmalısınız.

Bebek Bezine Nasıl Seçilir?

Bebek bezini seçerken öncelikle bebeğinizin pamuksu cildini tahriş etmemesi için sıvıyı iyi emebilen pamuksu iç yüzeye sahip bez tercih etmelisiniz. Tüm markalar reklam amaçlı abartılarda bulunabilirler. Maalesef  söyledikleri gibi olmuyor bazen. İkinci ve önemli bir hususta bezinizi kilosuna göre tercih ediniz.Bu sayede bebeğinizi sıkmayan veya geniş gelmeyen bezler kullanmış olursunuz.

Ayrıca yan bantların sıkı olmasıda önemli bir hususdur. Bu sayede dışarıya sızmayı önlersiniz.

Bebek Bezi Nasıl Değiştirilmelidir?

Öncelikle her zaman olduğu gibi bebeğimizin vücuduna dokunacağımız için ellerimizi güzelce temizleyelim.Bez değişimi sırasında bebeğimiz huysuzlanabilir ve hareket etmeye başlar. Bu sebepten ötürü bebeğimizi alt değiştirme minderi veya örtüsü üzerine yatırmalıyız. Başından ayrılmamak için alt değiştirme işlevine başlamadan önce yanımıza pişik kremi, ıslak mendil ve bebek bezini yanınızda bulundurunuz.

Eğer kız bebeğiniz varsa genital bölgede hijyen sağlayabilmek için önden arkaya doğru yavaş ve dikkatlice siliniz.

Eğer erkek çocuğunuz varsa siz farkında olmadan ufak bi sürpriz yapabilir bu yüzden altını değiştiriken hızlı olmalısınız. Erkek çocuğunuz üzerinize çiş yapma olasılığına karşı penisinin üzerine bi bez koyabilirsiniz. Bebeğiniz eğer sadece idrar yapmışsa nemli bir bez yada ıslak mendille silerek temizleyebilirsiniz fakat bebeğiniz eğer kaka yaptıysa popusunu ıslak mendille temizleyip ılık suyla yıkamanız daha hijyenik olacaktır. Fakat bu aşamada bebeği üşütmemeye ve suyun sıcaklığını ayarlamada dikkatli olunuz.

Yeni bezi bağlarken yan bantları arkadan öne gelicek şekilde ayarlamalıyız. Bebeğinizin kenarlarını sıkmayacak fakat sızıntıyada sebep olmuycak şekilde bantlamalıyız.

Tüm bu işlemleri yaparken bebeğinizi oyalamak için onunla iletişimi geçin. Bu iletişim anne-bebek arasındaki bağıda kuvvetlendirir.

Bebek Bezi Neden Sızdırır?

Bebek bezinin sızdırma sebeplerinden biri bezin numarasının bebeğinize uygun olmamasıdır. Ayrıca yan bantların esnek yapıştırılmasıda bebek bezinin sızdırmasına sebebiyet verir.

Pişik Nasıl Önlenir?

Bebek bezinin geç değiştirilmesi, kakayla çişin birbirine karışarak ortaya çıkan amanyak, bezin sert oluşu vb. Sebepler pişik oluşumuna sebebiyet verir. Tüm bebekler pişik olma riski taşır.

Eğer bebeğinizin bez bölgesinde herhangi bir kızarıklık, şişkinlik görüyorsanız bunlar pişik belirtileridir.

Bebeğinizin cildine uygun pişik kremini kullanarak pişiği önleyebilirsiniz.

Hergün bir süre bebeğinizin bezini çıkaratarak bez bölgesinin hava alamasını sağlıyarakta pişiği önleyebilirsiniz.

Bebekleri rahatsız eden bu durumu bebeğinizin altını sık sık değiştirirek ve yumuşak içeriğe sahip bez kullanarak önleyebilirsiniz.