650 TL
ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Siparişleriniz Aynı Gün Kargoda

Bebek Şampuanı

Bebek Şampuanı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Bebeğinizin hassas cildi ve ph değerlerinin farklı olması sebebiyle bebeğiniz için öel olrak üretilmiş bebek şampuanı kullanmalısınız. Erişkinlerin kullandıkları sabunları kullanmak kesinlikle doğru değildir.

Yeni gelişen bağışıklık sistemi her türlü tahriş ve enfeksiyona müsaittir. Nem oranlarının erişkinlere göre düşük olması sebebiyle her türlü bakım ürününü cildi alır ve hapseder. Bu yüzden bebek cildi için kullanılcak olan ürün özenle seçilmeli, tahrişe sebebiyet verebilcek ürünler kullanılmamalıdır.

* Bebek şampuanı seçerken öncelikle katkı maddesi içermeyen özellikle paraben içermeyen şampuan seçilmelidir. Organik şampuanlar tercih edilmelidir.

* PH değeri nötral olan şampuanlar kullanılmalıdır.

* Bebeğinizi rahat banyo yaptırabilmek için göz yakamayan formüllü şampuan kullanmalısınız.

* Koku ve boya maddesi içermeyen ürünleri tercih etmenizde fayda vardır.

*Alkol içermeyen şampuan kullanmalısınız.

* Çok köpürmeyen şampuanlar tercih eilmelidir. Çok köpüren şampuanların deterjan oranı yüksektir.

Bebeğiniz için en iyisini düşünen bebeye.com Nivea, Dalin, Bübchen, Uni Baby, Johnson's Baby,Sebamed markalı ürünleri hesaplı fiyat seçeneğiyle sizlere sunuyor.

Nivea: Bebeğinizin cildinin Ph seviyesine uygun, sabun veya boya içermeyen, göz yakmayan, Papatya özü aktivitesi sayesinde cildi rahatlatan etkiye sahiptir.

Dalin: Hipoalerjenik özelliği sayesinde alerji riskini en aza indirir. Göz yakmayan özel formüllüdür. Tahriş olarak bilinen tüm iritasyon testleri yapılmıştır.

Bübchen: Peg, sabun ve boya maddesi, katkı ve pastorizasyon içermez. Aloevera panthenol ve buğday tohumu içerir. Yumuşak formülüyle göz yakmaz ve tahrişe sebep olmaz.

Sebamed: Saç derisi üzerinde bulunan, bakteri mantar oluşumunu engelleyen tabakanın güçlenmesine yardımcı olur. Saç derisi üzerindeki gözenekleri besler ve saçın sağlıklı uzamasına yardımcı olur. Dermatolojik testlerden geçirilmiştir. 

Johnson's Baby: Hipoalerjeniktir. Cildin PH seviyesine uygundur. saçlara bebeksi yumuşaklık katar ve çeşitli güzel kokulara sahiptir.