350 TL
ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Siparişleriniz Aynı Gün Kargoda
22 ürün bulundu.

Burun Temizleyiciler

Bebeğinizin sağlıklı gelişimi sırasında burun tıkanıklığı gibi sorunlar yaşadığınızda özel olarak üretilmiş burun temizleyici ürünler kullanrısınız. Bu ürünler seçilirken en önemli dikkat edilmesi gereken şey tanınmış ve bilindik markaların kullanımıdr.

* Bebeğinizin burnunu temizlemek için Nazal aspritörler oldukça son zamanlarda çok tercih edilmektedirler.
* Bebeğiniz hasta olduğunda burunları tıkanır ve bu bebeğinizin ağızdan nefes almasına sebep olur. Ağızdan nefes alma durumu bebeğinize oldukça rahatsızlık verecektir. Bu durumun ağız kuruluğu yapması, ağızdan virüslerin vücuda girmesi ve boğaz ağrısı bakımından oldukça zararlıdır.
* Bebekler yaklaşık 1 veya 2 yaşına kadar sümkürmeyi beceremediklerinden burunları tıkandığında onların sümkürme görevini Burun Temizleyiciler sayesinde yapılır.
* Genel olarak bebekler için özel yapılan okyanus suyu içerikli serum fizyolojikler ile birlikte kullanılır.


Burun Aspiratörleri 2 parçadan oluşur.
1. parça ucu bebeğin burnuna girecek olan sivri uçlu parçadır. Bu uçların hemen dibinde süngerden oluşan ufak bir parça daha vardır. Bu küçük sünger parçası bebeğin burnundan çekilen sıvı ve katı parçaların işi yapan kişinin ağzına girmesini önlemektedir. Bu sivri uçlar tek kullanımlıktır ve her kullanımda değiştirilmelidir.
2. parça ise bu sivri uca takılacak olan uzun ince plastik bir borudur. Bu ince borunun ucunda küçük bir delik mevcuttur, bu küçük delik sayesinde bebeğin burnundan hava çekilir. Çekilen hava ile bebeğinizin burnunu tıkayan maddeler ucu sivri parçada toplanır. Burun aspiratörü kullanmadan önce serum fizyolojik ile bebeğin burnunun içi güzelce yıkanır, salgıların dışarı çıkması sağlanır ve daha sonra aspiratör ile bebeğin burnu titizlikle çekilir. Burun aspiratörünün çalışma şeklini elektrikli süpürgelerin çalışma sistemi gibi düşünebiliriz. Burada süpürge olarak, aspiratör işini yapan kişiyi, bebeğin burnundaki sümükleri de halıdaki pislikler olarak düşünebiliriz. Burun Aspiratörü bebeğinizin burnunun açılmasını ve rahat nefes almasını dolayısıyla daha rahat uyumasını sağlarlar.
Annelerin Burun Aspiratörü satın alırken bu yedek uçlardan da bol miktarda almasını tavsiye ediyoruz. Piyasada en çok kullanılan Burun Aspiratörleri, Otribebe markalı Burun Aspiratörleri ve yedek uçlarıdır.